My z Trancesated crew rádi vzpomínáme na akce, které byli pro nás nezapomenutelné. Jednou z nich byla i Trance&Progressive stage na Studentském majálesu v Brně.

Celý duben 2015 jsme hledali prostřednictvím našich sociálních sítí jednoho z Vás, kdo nám otevře naši stage právě na již zmíněné akce. Stačilo splnit jednu podmínku a to nahrát svůj warm-up set a poslat nám ho. Musíme říct, že se nám sešlo hned několik kvalitních setů, ale vítěz mohl být jenom jeden. Po dlouhé diskuzi jsme vybrali jedno jméno – Dj Louis Casierra, protože jeho set představoval přesně tu chybějící čast, kterou jsme si vysnili pro náš line-up na Studentský majáles.

Louis CasierraLouis Casierra

Když jsme se dozvěděli ze Mira (Miroslav Dolný vystupuje pod jménem Louis Casierra) přijedete do Brna, nenechali jsme si ujít příležitost a položili jsme mu pár otázek. Pokud byste byli zvědaví na jeho vítězný warm-up set najdete ho na odkazu níže. (https://www.mixcloud.com/miroslavdolny/louis-casierra-studentsk%C3%BD-maj%C3%A1les-2015-brno-02052015/)

TS: Jak se ti hrálo na akci Studentský majáles?

LC: Musím priznať, že Studentský Majáles v Brne ma prekvapil atmosférou, výborným zvukom, organizáciou a úžasnými ľuďmi. Dji ponúkli inšpirujúce sety a bolo pre mňa zážitkom zahrať si na tejto akcii. Podpora zo strany Trancesated bola výborná, bavilo ma to. 

 

TS: Jak jsi se dozvěděl o soutěži, která probíhala na FB a co Tě přimělo se přihlásit?

LC: O conteste som sa dočítal na FB. Už nejakú dobu pred tým som sa zaoberal warmup-mi a povedal som si, že to skúsim. 

TS: Jak jsi se dostal k DJingu?

 LC: Už ako chlapec som sledoval Djov na školských diskotékach. Záujem o hranie, prácu s muzikou a davmi sa vyvíjal spolu s mojími hudobnými názormi. 

TS: Jaký setup používáš pri hraní?

LC: Hrávam na platforme Traktor. V blízkej dobre ale uvažujem nad prechodom na klasickejší setup.

TS: Na jaké nejlepší trance&progressive akci jsi kdy byl?

 LC: Najlepšiu trancovú atmosféru som zažil na Transmission v pražskej O2 Aréne. Milujem veľký kvalitný sound a obrovskú scénu. Veľkým zážitkom bolo pre mňa aj vystúpenie Paula van Dyka v Bratislave. 

TS: Máš rád i jinou hudbu? Jací jsou Tví oblíbení interpreti?

 LC: Vypočujem si, prípadne zahrajem aj iné štýly ako sú techno, techhouse, lámané beaty, minimal a deep house. Hlavne sa ale venujem Trancu a to od 125, po 140 bpm. Medzi mojich obľúbencov patria Solarstone, Will Atkinson, Alex M.O.R.P.H., Andrew Bayer, Signum a veľa ďalších.

TS: Máš nějaký velký sen, s kým bys chtěl Louis CasierraLouis Casierraspolupracovat?

LC: Mojím največším snom bola spolupráca s pre mňa žijúcou legendou, Paulom van Dykom. Bez debaty. 

TS: Jaký máš názor na dnešní slovenskou trance&progressive scenu?

LC: Máme na našej scéne veľké mená a šikovných umelcov. Scénu ale netvoria iba djs, promotéri a producenti a v tomto smere ešte máme čo dobiehať. No je to na dobrej ceste.

TS: Jak jsi na tom s vlastní tvorbou? Kde jsi zatim vydal své tracky a kde si je můžeme poslechnout?

 LC : Čo sa týka vlastnej tvorby, vydal som zopár trekov, stále ale pracujem na mojom sounde. Vydával som cez label Soundwaves a nájsť ich môžete na známich portáloch ako Beatport, iTunes, Amazon a podobne. 

TS: Na čem v tuhle chvíli pracuješ a na co se mužou Tví fanoušci těšit?

LC: Momentálne pracujem na projekte s pekne filtrovanými acid prvkami posadenými na techtrancovom beate. Dostáva sa mi veľa podpory, za ktorú som naozaj vďačný.  

TS: Máš nějaký Facebook nebo Twitter, na kterých mohou Tví fanoušci sledovat novinky?

 LC: Novinky a udalosti môžte sledovať na mojom súkromnom profile na FB, na mojej FanPage (https://www.facebook.com/pages/Louis-Casierra-FanPage/169351873168873?fref=ts) , alebo na twiteri pod heslom @louis_casierra.

TS: Díky moc za rozhovor.

 LC: Ďakujem za otázky a prajem všetkým producentom, djom a promotérom veľa úspechov

 

Louis Casierra na stage na majálesu nebyl sám, doplnili ho Typhone a jeho vinyl set, PM-Jack, Najgecc, Stanique Hell a nesměli chybět ani Siva a Guntro, kteří stage báječným způsobem zavřeli. Fotoreport z této akce najdete ve fotogalerii.