Mr. Balearic aneb Roger Shah přijede 3. března do Brna i s jeho bezdrátovými klávesami na sedmé pokračování trancové klubovky Trancesated. Než v klubu Eleven rozbalí svoji jedinečnou hudební show, přinášíme vám s ním rozhovor, v kterém se třeba dozvíte, na čem právě dělá.

shah_header

 

 Rozhovor s Rogerem

Ahoj Rogere, jak se máš, jak se ti v posledních dnech daří?

Ahoj bando, mám se fajn, ale jsem trochu unavený. Právě jsem se vrátil domů z ASOT 800, kde jsem zažil speciální překvapení společně s Aly & Fila a Susanou. Oslavili jsme úspěch našeho songu Unbreakable, který se stal skladbou roku 2016. Mimo to jsem teď zaneprázdněný výběrem tracků pro mou mixovanou Magic Island kompilaci.

 

Hráváš jako live act a i v Brně tomu nebude jinak, ovšem spousta tvých tracku bylo vydano na vinylech. Co ty a desky, roztáčíš ještě někdy gramofony ať už v klubu nebo jen tak doma?

Už ne, miloval jsem čas vinylů a jejich zvuk, ale pro každého umělce jezdícího po světě jsou nové technologie a možnosti docela úleva, jelikož odpadá to tahání těžkých DJ bagů s deskami. Dost si užívám nové možnosti, které přináší nové technologie, třeba díky tomu si můžu naprogramovat své bezdratové klávesy spolu s různými songy atd. Moje shows jsou vždy o propojení DJ setu s živými prvky, rád hraju tak, jak se momentálně cítím a rád sdílím s fanoušky svou vášeň pro muziku.

 

Co tě přivedlo k tomu brát s sebou na vystoupení klávesy a živě z nich během setu hrát?

Napadlo mě to na show Armin Only v roce 2008, když jsem tam ve spolupráci s Arminem a Chrisem Jonesem hrál na piano. Toto oživení mě bavilo a přemýšlel jsem, jak bych mohl něco podobného přenést do svých vlastních show.

Vytvořil jsi za svou kariéru více jak 500 skladeb, kdybys měl vybrat pro tebe tu nejoblíbenější a nejbližší, která by to byla?

Nemám oblíbenou, všechny skladby jsou jako moje děti. Radši tohle rozhodnutí přenechám lidem, ať oni rozhodnou, která je jejich nejoblíbenější.
Jaké to je, když za tebou příjde Armin s tím, že chce s tebou udělat track?

Je to samozřejmě dost dobrý pocit. Cítil jsem se poctěn a musím říct, že to hodně pomohlo mojí kariéře.
Co tvé alter ego Sunlounger? Máš s ním nějaké plány do budoucna?

Tento rok vydáváme speciální edici alba Balearic Beauty z roku 2013 se spoustou nových remixů, které si v Deluxe edici můžete poslechnout tady – https://itunes.apple.com/de/album/balearic-beauty-deluxe-edition/id1178180091

Moje nadcházející autorské album bude také obsahovat i plnohodnotné Sunlounger Remixes CD, což bude takové propojení trancu Rogera Shaha s Sunlounger chillout zvukem.

 

Prozradil bys nám tvůj nejčastěji používaný setup ve studiu pro skládání? Pokud to ovšem není tajné?

Jako sekvencer používám Logic X a pro zkukové pluginy téměř vše dostupné od Spire až k Omnisphere, Predator 2, Nexus a cokoliv z Native Instruments. Vše míchám bez využití Logicu, ale poté nechávám zvuk projit přes můj analogový Mackie mixpult pro příjemnější pocit a vnější mastering.

 

Na čem aktuálně pracuješ a jaké jsou tvoje plány pro rok 2017?

Po loňském roce, který byl jeden z nejlepších v mé kariéře, mám pro rok 2017 hromadu plánů. Právě dokončuju přípravy pro moji novou kompilaci Magic Island vol. 8, dostal jsem více jak 600 skladeb od producentů, kteří mi poslali jejich exkluzivní tracky. Jsem tím velmi poctěn, že až tolik producentů by toho chtělo být součástí. Mám také pár singlů připravených pro moje blížící se autorské Roger Shah album, které bude mým prvním od roku 2011.

 

Kdo byl nebo je tvůj hudební vzor a s kým by sis chtěl zahrát na jednom pódiu?
Mým vzorem je Moya Brennan a už se mi podařilo si svůj sen splnit, když jsem dostal možnost s ní spolupracovat na jednom projektu.

 

 

Jaký byl poslední trancový track co jsi slyšel a zaujal tě?

V poslední době jsem poslouchal tolik skvělých tracků pro Magic Island 8, takže všechny, které najdete na albu, mě zaujaly.

 

V březnu vystoupíš v Brně na akci Trancesated v klubu Eleven. Máš připraveného něco speciálního pro tuhle akci?

Bude to poprvé, kdy budu hrát v Brně, takže se budu snažit zahrát vše od svých nejznámějších klasik až po aktuální skladby. V České republice se mi vždy dobře hrálo a hodně se těším, až se sem zase vrátím.

 

Roger Shah přijede do České republiky v rámci Trancesated #7 On the sky edice – více informací najdete na fb – Roger Shah | TranceSated #7 On the Sky