Vyrys si na konci června zahrál na Neon festivale v Bratislavě, jak se mu tam líbilo, co ho dostalo do kolen a jak se mu hrálo? Tak tohle se dočtete níže a nezapomněli jsme přiložit i Vyrysův festivalový set.

Zpátky doma z bratislavského festivalového víkendu a tady je report 🙂
Svůj SK debut na tomto velkém eventu jsem si na 2.stagi užil i přes to horko ve stanu a pak z vesela mix předal Martinu Grednerovi, který pak rozjel jeho show :Když jsem takhle před ní hrál před osmi lety na E-motion, její hvězda teprv začínala stoupat. Teď v pátek mě Nifra dostala, jak sebevědomě si dokáže svým soundem pohrát s davem před ní. Za mě naprosto zaslouženě se o ní mluví jako o princezně progressive trancu a hrála perfektně.
Arty…no…co k němu říct, když jsem kdysi tak rád hrával jeho skvělé remixy a teď si tam vystřihnul takový žánrový mišmaš megamix hitů z rádia v remixech odněkud z Marsu…ale lidi to očividně bavilo a když tam plesknul aji Years & Years – King, tak jsem si zabékal aj já, to zas jako ne že ne 🙂 Měl jsem trošku obavy, jak asi zahrají, jejich produkci už sleduju jen náhodně, ale Above & Beyond prostě ví, co dělají, očividně je to pořád baví a člověk jim to fakt věří, vytvořili si jakýsi svůj koncept „Push the bottom“ hraní, fakt super nápad a jejich set jsem si příjemně užil. Remix na Mobyho Porcelain nebo legendární Blue Monday prostě mazec! K tomu krásná projekce plná různých poslání, pecka! Pak jsme šli spát na hotel, jen mi bylo trošku líto Driftmoona, který vedle ve stanu valil opravdový trance, ale všici prostě byli na Above & Beyond, ale tak to už je na takových akcích.
Druhý den se poněkud změnilo obecenstvo, zvýšil se jeho věkový průměr a prostě tak na pohodu se lidi rozprostřeli po areálu:) Za mix si stoupla Nora en Pure a byla prostě skvělá, úžasná…a nádherná! Tohle byl, prosím, house!!! Ty správné hajtky odfukující lokálky v poklidu uhánějící krajinou mi v hlavě odsykávají ještě teď 🙂 Pro mě absolutní objev festivalu! Po ní to vzal Eelke Klejn, na kterýho jsem byl zvědavý. Naprosto párádně navázal na Noru a po svém pokračoval fajnovým housíkem, krása! Ke konci jeho setu přišla zápletka s bouřkou a bezpečnostní přestávkou, protože s těmi topoly všude kolem vítr dost cloumal. Díky Johance a Deivisovi jsme se mohli schovat a taky včas vrátit na takový dva strýce z UK…už jsem se skoro bál, že je zas neslyším…díky vy dva!
Ale přece jen se povedlo a Underworld rozjeli svůj koncert plný starých hitů. Netušil jsem, jak dneska hrají, jen mi bylo jasný, že někde na konci bude určitě legendární Born Slippy. Ale já měl celou dobu jiné tajné přání…a najednou jsem uslyšel ty první vesmírné tóny, které jsem tak dobře znal z mládí, kdy jsem furt dokola poslouchal jejich livko Everything Everything, kde tím končili a kde tam někde bylo zaseto semínko to někdy zažít na vlastní kůži. A ano, splnili mi to přání a já jsem při Rez/Cowgirl skákal jak malej plný obrovských emocí a nečekaného dojetí, že jsem to v půlce skladby za skákání regulérně probrečel…a ani jsem se nestačil z toho v objetí Míši vzpamatovat a i když jsem tu skladbu slyšel ticíckrát, tak hned jak jsem uslyšel ty první hajtky ze začátku a věděl, že se zas začíná rodit notoricky známá a očekávaná Born Slippy, tak jsem se z toho stejně po tisící první (obrazně) posral 🙂 Je neskutečné, jak to ty dva starý kotany, jeden v kostkované flanelce a druhý v pruhovaným triku, i po těch letech baví a jak každou skladbu prožívají a vy jim to věříte a žerete a jedete v tom s něma! Po tomto zážitku už nebyl prostor na nic víc, naprosto saturovaný krásnou muzikou na fakt parádním zvuku a spokojeně unavený.

Takže chtěl bych nesmírně poděkovat Peter Pico, že se mi ozval a já si konečně mohl splnit dávný sen ty Underworld zažít, já bych si je snad zase nechal ujít…Jsem nesmírně vděčný za to, že jsem mohl být součástí a svým malým dílem pomoct vytvořit něco tak velkého jako NEON Festival!!! Ďakujem! 😉