V poslední radioshow, před naší letní pauzou, jsem si do studia pozvali Kamila Najgebaura, člověka co stojí za akcí  FEST jak chceš. Využili jsme naší přiležitosti a poptali jsme se ho na pár detailů ohledně jeho akce.

Kamile, zkus nám přiblížit FEST jak chceš 2016?
Bude to třetí ročník festivalu elektronické hudby pod názvem FEST jak chceš, který se uskuteční v kempu Josef v Dubňanech u Hodonína v termínu 22. – 24. 7. 2016. Můžete se těšit nejen na trancové vystupující, ale také na techno.

Je FJCH!2016 třídenním festivalem?
Program je naplánovaný na pátek a sobotu, kdo bude chtít zůstat do neděle, může, u bazénu bude jistě o zábavu postaráno. Pojali jsme to tak, že v pátek bude hlavní stagi
techno a trance je naplánován na sobotu, ale protože se věnujeme tomu trancu vlastně nejvíc, tak druhá stage ”bazénová” bude i v pátek trancová.

Kde můžeme sehnat lístky na tuhle akci?
Máme předprodej na goout.cz a přesněji je to FJCH2016_ticket. Cena v předprodeji je nižší než na místě, jednodenní vstupenka na pátek nebo sobotu vyjde na 150 Kč, vstup na oba dny na 250 Kč.

Když se díváme na line-up téhle akce, tak vidíme hromadu zajímavých jmen, na koho ty se těšíš nejvíce?
Na Nifru, je to moje oblíbená DJka a potom na holandského producenta Radion6, který bude mít v České republice premiéru. Jsem rád, že nás navštíví i anglický dj a producent Dan Thompson, ale těším se i na Thomase Coastlina. Já jsem trancový, takže pro mě je zajímavější ten trancový line-up. Pro ty kdo raději techno, tak headlinerkou je Lucca nebo slovenští Toky vs. Boss. Celý line-up a další potřebné info jsou k dispozici na www.festjakchces.cz nebo na Facebooku.

Festival se odehrává v kempu Josef v Dubňanech u Hodonína, jak se tam z Brna nejsnáze dostanu?
Dubňany jsou vzdálené 10 km od Hodonína, možná ani to ne. Na trase Hodonín – Kyjov přímo u areálu kempu Josef je autobusová zastávka Kemp Josef, je to zastávka integrovaného dopravního systému. Jinak pokud bych jel z Brna, tak nejsnadnější je dostat se vlakem do Břeclavi a pak vlakem do Hodonína.

Jak vlastně vznikl maskot festivalu Kač?
To je dobrá otázka, dostávám ji docela často. Kač vznikla spontánně, my jsme chtěli původně jen použít do PR a do grafiky nějaké zvířátko, možná takový dětinský nápad. Nejdříve jsme měli takovou rybičku, ta se docela osvědčila, ale nechtěli jsme to opakovat další rok, a protože v kempu je velký bazén a všechno se to točí kolem léta a kolem vody, tak jsme zvolili gumovou kačenku, kteří všichni znají. To nám ale přišlo maličko infantilní, tak jsme si řekli, že bychom zkusili vyrobit maskota a nechali jsme ušít kostým té Kač a ten se nám velice osvědčil. Čili žádná změna zvířátka už nebude, zůstává Kač a s Kač je zábava!
Jak je řešeno ubytování na festivale?
V areálu je docela velké stanové městečko, které bude zdarma, takže pokud máš stan, tak si ho vezměte s sebou. Počasí bude skvělé.

FJCH2016_A4

Záznam celé radioshow